Strona główna PRZEPISY Delikatne, proste i bardzo szybkie ciasto z dżemem

Delikatne, proste i bardzo szybkie ciasto z dżemem

To miękkie i puszyste ciasto z warstwą dżemu w środku może sprawić wiele radości Twojej rodzinie i przyjaciołom. Przepis jest prosty i szybki, może być stosowany nawet przez początkujących lub zapracowane gospodynie domowe, które nie mają zbyt wiele czasu na gotowanie!

Źródło: retete-usoare.eu

Co będzie nam potrzebne:

  • 4 jajka
  • 170 g cukru
  • 8 g cukru waniliowego
  • Szczypta soli
  • 220 g masła
  • 150 ml soku pomarańczowego
  • 10 g proszku do pieczenia
  • 250 g mąki zwykłej
  • 200-230 g dżemu lub gęstej konfitury (można użyć pasty czekoladowej, karmelizowanego mleka skondensowanego, pasty orzechowej, śmietany itp.)

Ciasto upiekliśmy w prostokątnej tortownicy o wymiarach 30 x 36 cm.


Jak postępować:

Jajka, cukier granulowany, cukier waniliowy i szczyptę soli ubijać mikserem przez kilka minut, aż będą puszyste, puszyste i białawe.

2. Dodaj roztopione masło (ciepłe, ale nie gorące) i sok pomarańczowy. Lekko wymieszać za pomocą miksera na małej prędkości.

3. Stopniowo (w dwóch etapach) dodawać przesianą mąkę i proszek do pieczenia. Wymieszać za pomocą miksera na małej prędkości. Powinno powstać gładkie, dość płynne ciasto bez grudek.

4. Przełożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i równomiernie rozprowadzić.

5. Piec przez około 15 minut w piekarniku rozgrzanym do temperatury 220°C. Sprawdzić wykałaczką, czy ciasto jest gotowe.

6. Umieść na talerzu i pozostaw do całkowitego ostygnięcia. Następnie oddzielić od papieru do pieczenia, wygładzić brzegi i przekroić na 2 równe części.

Źródło: retete-usoare.eu

7. Jeden z powstałych blatów posmaruj dżemem owocowym (my użyliśmy dżemu truskawkowego) lub innym dowolnie wybranym produktem. Zachowaj niewielką ilość do rozprowadzenia na powierzchni ciasta.

8. Przykryj pierwszy blat ciasta drugim blatem ciasta, spodnią stroną do góry. Na wierzchu rozsmarować cienką warstwę dżemu.

9. Pozostałe kawałki po wygładzeniu brzegów blatów pokruszyć i posypać nimi powierzchnię ciasta.

Źródło: retete-usoare.eu

10. Pozwól ciastu zastygnąć przez 20 minut, a następnie pokrój je na kawałki i podawaj z wielkim apetytem! Jest miękki, lekko wilgotny i bardzo smaczny!

Życzymy dobrego smaku!