Strona główna DEKORACJE 6 kroków do stworzenia ciepłej jesiennej atmosfery w salonie: inspiracje wnętrzarskie!

6 kroków do stworzenia ciepłej jesiennej atmosfery w salonie: inspiracje wnętrzarskie!

Energetyczny letni blask powoli znika z naszych domów, zastępowany przez przytulne ciepłe światło. Jesień powoli zaczyna pokazywać się w całej swojej krasie, dlatego powinniśmy przygotować się na nadchodzące chłodne dni. Ponieważ w nadchodzących miesiącach będziemy spędzać więcej czasu w domu, musimy zadbać o to, aby spędzić ten czas w komfortowych warunkach. Z tego powodu przygotowaliśmy dziś 6 kroków do stworzenia ciepłej jesiennej atmosfery w salonie.

Na poniższych zdjęciach znajdziesz różnorodne jesienne elementy, które możesz włączyć do swojego jesiennego wystroju, co pomoże wyczarować przytulną atmosferę!

Dynie i tykwy

Dynie i tykwy są głównymi znakami jesieni, więc nie powinniśmy zapominać o dodaniu ich do naszego wystroju! Są one pięknym elementem dekoracyjnym, który rozjaśni każdy zakątek pokoju. Możesz je wkomponować w dowolny sposób – postawić na ozdobnej tacy na stole, ułożyć po prostu w rogu pokoju lub udekorować nimi kominek.

30+ świetnych pomysłów na udekorowanie wiklinowych koszy na jesień! Zainspiruj się również!

Stwórz te oszałamiające kształty z opadłych liści: świetna zabawa dla dzieci!

Koce i poduszki

Wyobraźmy sobie deszczowy jesienny dzień, którego nie można spędzić nigdzie indziej, jak tylko w domu. W takiej sytuacji od razu sięgamy po trzymającą w napięciu książkę i kubek ciepłej herbaty. Ciepły koc i miękka poduszka. Oprócz wygody, te dodatki do wnętrz mają również ogromny potencjał dekoracyjny. Wystarczy dobrać odpowiednie kolory i wzory, by wkomponować je w jesienny wystrój salonu. Przekonaj się sam.

Świece i ciepłe światło

Jesienne wieczory niewątpliwie obejmują palenie świecektóre swoim migoczącym światłem wyczarowują przyjemną atmosferę. Są to proste, ale eleganckie elementy dekoracyjne, które mają wielką moc. W związku z tym, że coraz wcześniej zapada zmrok, zalecamy również zastąpienie ostrego światła ciepłym, które nie będzie razić w oczy. Takie małe lampy lub lampki będą świetne zarówno z funkcjonalnego, jak i dekoracyjnego punktu widzenia.

Gałązki, liście i szyszki

Jednym ze sposobów na uzyskanie jesiennego nastroju w domu jest dekorowanie go elementami pochodzącymi z natury. Jesień oferuje szeroką gamę naturalnych elementów do wyboru – m.in. gałązkiszyszki, ziarna, żołędzie, kasztany, liście itp. Możesz użyć ich w surowej postaci, układając je na przykład w wazonie lub misce, lub wykorzystać je do stworzenia innych jesiennych dekoracji.

Wieńce

Wieńce Wianki to wyjątkowy dodatek dekoracyjny, który natychmiast staje się centralnym punktem każdego pomieszczenia. Dlaczego więc nie wykorzystać ich również w salonie? Do wykonania wianków można wykorzystać wszystkie naturalne materiały, które jesień ma do zaoferowania, jak wspomniano powyżej.

Ziemiste odcienie

Jesienna paleta kolorów opiera się niemal wyłącznie na kolorach ziemi – ochrze, rdzy, mocnej zieleni, benzynie, burgundzie i czekoladowym brązie. Pamiętaj więc, aby włączyć te kolory do swojego wystroju. Zaleca się również stosowanie miedzi lub mosiądzu w akcesoriach. Nie można jednak pomylić się z solidnym złoceniem.

Jeśli zakończyłeś już jesienną dekorację w swoim salonie, zainspiruj się tym artykułem i powitaj jesień przy wejściu do swojego domu!