Strona główna PRZEPISY Bita śmietana karmelowa z zaledwie trzech składników

Bita śmietana karmelowa z zaledwie trzech składników

Dla miłośników karmelu ten krem to absolutny rarytas. Ma bogatą, aksamitną konsystencję i intensywny karmelowy smak, który uzyskuje się dzięki połączeniu trzech podstawowych składników. Rezultatem jest idealnie jedwabisty krem, który jest świetny sam w sobie lub jako dodatek do ulubionych deserów. A co najlepsze, jest bardzo prosty w przygotowaniu!

Najlepszy przepis na smażone mini kulki mozzarelli – nie przeciekają!

Składniki:

  • 250 g cukru
  • 65 g masła
  • 200 ml śmietanki 30%

Gnocchi ze szpinakiem i kurczakiem

Procedura:

1) Przygotowanie karmelu: Umieść cukier w rondlu z grubym dnem i rozpuść na małym ogniu. Ważne jest, aby nie mieszać cukru podczas tego procesu.

2) Dodanie masła: Gdy cukier całkowicie się rozpuści, dodaj masło i mieszaj, aż całkowicie się rozpuści, a karmel nieco zmieni konsystencję.

3) Dodanieśmietanki: dodaj śmietankę i bardzo ostrożnie wymieszaj ją z karmelem. Mieszaj karmel bardzo delikatnie i bardzo lekko, mieszając przez około 2 minuty. Uważaj, gorący karmel może skwierczeć i poparzyć.

4) St udzenie.

5)Ubijanie: po 15 minutach wyjąć karmel z lodówki i ubijać przez 15 sekund. Następnie umieść karmel w zamrażarce na 10 minut, aby szybko ostygł.

6)Zakończenie ubijania: wyjąć karmel z zamrażarki i rozpocząć ubijanie. Bądź cierpliwy i ubijaj, aż krem uzyska pożądaną konsystencję i jasny kolor.

https://primainspirace.cz/2023/10/26/kavovy-krem-2/

Zalecenie:

Ten krem jest idealny do nadziewania ciast, tortów lub jako polewa do ulubionych deserów. Przechowywać w lodówce i krótko ubić przed użyciem. Można również eksperymentować z dodawaniem wanilii lub soli, aby urozmaicić smak.